top of page
  • Zdjęcie autoraDesignerka

Czym jest logo?

Zaktualizowano: 13 cze 2023Logo jest symbolem graficznym oraz punktem identyfikacji, dzięki któremu Twoja firma w mgnieniu oka zostanie rozpoznana. Ważne jest, aby Twoje logo wzbudzało odpowiednie emocje i przedstawiało czym zajmuje się firma.


Od początku ludzkości, używamy symboli, które mają utożsamiać nas z tym, co reprezentujemy. Mają w uproszczony sposób opowiadać naszą historię. Jednym z przykładów jest herb, który był wyróżnikiem spośród innych grup społecznych. Opowiadał historię rodu i przedstawiał status społeczny a na polu walki pełnił funkcję rozpoznawczą.


Idąc dalej tym tropem, przyjrzyjmy się logo marki Peugeot. Idea Lwa jako symbolu marki narodziła się w połowie XIX wieku, kiedy stalowy biznes rodzinny potrzebował logo odzwierciedlającego aktywność i siłę firmy. Lew był także heraldycznym symbolem gminy, z której pochodziła rodzina Peugeotów.I o to tu chodzi! Aby stworzyć uproszczony symbol, który reprezentuje to kim jesteś, czym się zajmujesz i jakie emocje chcesz wzbudzać.
Dla kogo to logo?


Dla każdego, kto chce wyróżnić się na tle konkurencji oraz przedstawić się jako autorytet w przestrzeni zawodowej.

Firmy, również jednoosobowej, freelancerów, influencerów, u name it…Gdzie używamy logo?


Logo znajduje się prawie w każdym miejscu.

Możemy go używać na swoich wizytówkach, social mediach, stronie internetowej, ulotkach, szyldach, papierach firmowych, materiałach reklamowych i sprzedawanych produktach.

Wykorzystanie profesjonalnego logo w różnych mediach, przemawia w imieniu Twojej firmy.
Jakie są rodzaje logo? I jak je wybrać? I czy potrzebujemy wszystkie wersje?


Zapoznaj się z najbardziej popularnymi rodzajami logo.Logotyp


Najbardziej popularną formą logo zawierającą wyłącznie tekst. Odpowiedni dobór czcionki oraz jej personalizacja jest nie lada wyzwaniem ale profesjonalnie zaprojektowany daje niesamowity efekt. Marki, które odniosły sukces używając logotypu.
Monogram


Jest to zestawienie kilku liter lub inicjałów.

Firmy używają monogramu w przypadku gdy nazwa jest zbyt długa lub chcą uprościć jej przekaz. Monogram jest też dobrym rozwiązaniem dla freelancerów lub osób prywatnych, których celem jest aby ich marka utożsamiana była z pierwszymi literami ich imienia i nazwiska. Monogram świetnie sprawdza się do celów wizerunkowych.


Sygnet


Jest znakiem graficznym, zawierający wyłącznie jeden element typograficzny. Przeważnie jest to pierwsza litera nazwy firmy.
Symbol graficzny


Rozpoznawalny nawet, gdy nie będzie mu towarzyszyła nazwa marki. Czytelny i łatwo zapadający w pamięć
Emblemat

Emblemat jest połączeniem nazwy oraz wkomponowanej w nią ją grafiki. Przeważnie używany przez organizacje, zespoły sportowe czy też wykorzystywany przy projektach do etykiet produktów.

Projektując logo dla Twojej firmy biorę pod uwagę jaka forma jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Gdzie i w jaki sposób będzie wykorzystywana. Czy koncepcja, dobór kolorystyki, czcionki i grafiki są spójne oraz odpowiadają charakterowi Twojej marki.

Nie potrzebujesz wszystkich rodzajów logo jednak przy projektowaniu możemy użyć dwóch elementów projektowych, z których każdy będzie rozpoznawalny z osobna. Na przykład logotyp i symbol graficzny.Jak wygląda proces projektowania logo?


Zanim zacznę projektować Twoje logo, chcę dowiedzieć się jak najwięcej o Twojej firmie, potencjalnych klientach i branży. Zrobię również analizę konkurencji abyś mógł się wyróżnić na jej tle.


Po tym etapie zaczyna się proces projektowania. Rysuję, tworzę i przedstawiam Ci propozycje, które wspólnie omawiamy i wprowadzamy ewentualne poprawki.


Jak wisienka na torcie, pliki lądują u ciebie gotowe do wykorzystania.


Podoba Ci się to co widzisz? Napisz lub zadzwoń i opowiedz mi czego potrzebuje Twoja marka. Otrzymasz wycenę oraz szczegółowy proces projektowania logo.Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page